Minecraft hayranlarının beklediği PS5 sürümü geldi!

Minecraft, nihayet PS5 için yerel bir sürümle geliyor. Aylarca süren söylentilerin ardından PlayStation ve Mojang, bu renkli voxel dünyasının Sony’nin yeni nesil konsoluna geleceğini resmi olarak açıkladı. Şimdiye kadar, PS5’te sadece PS4 sürümünü geriye dönük uyumlulukla oynayabiliyorduk, ama artık işler değişiyor. Peki önizlemeye nasıl erişilir? İşte detaylar…

PS5 için yerel Minecraft sürümü kullanıma sunuldu

Mojang, PS4 sürümüne sahip olan oyunculara özel bir jest yaparak, PS5 yerel sürümüne önceden erişim imkanı sunuyor. PS4 sahipleri, PS5 sürümüne erken erişim sağlayarak yeni özellikleri deneme ve geri bildirimde bulunma şansına sahip olacak. Bugün aktif olan bu özelliğe erişmek için, menüden “Önizleme” seçeneğini seçerek bu maceraya atılabilirsiniz.

Önizleme sürümü, sadece yerel sürümle sınırlı kalmayacak. Aynı zamanda Minecraft “Tricky Trials” güncellemesiyle birlikte gelecek. Bu güncelleme, oyuna yeni dekoratif bloklar, düşman yaratıklar, eşyalar, silahlar ve tablolar ekleyecek. Dahası, tuzaklarla dolu hazine odaları içeren yeni yapılar da oyunda yerini alacak. Kısacası, Minecraft dünyası daha da zenginleşecek ve sizi yepyeni maceralar bekliyor olacak.

PS5 için Minecraft yerel sürümünün tam çıkış tarihi henüz açıklanmadı. Ancak, bu sürümün PS5’in gücünden tam anlamıyla yararlanarak, daha yüksek performans ve daha iyi grafikler sunması bekleniyor. Yani, Minecraft deneyiminiz hiç olmadığı kadar pürüzsüz ve görsel açıdan tatmin edici olacak.

Eğer hala PS4 sürümüne sahipseniz, “Önizleme” seçeneğini aktif etmeyi unutmayın. Oyunu yeni sürümle denedikten sonra görüşlerinizi ve beklentilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir